POMPY CIEPŁA

O pompach Rotorua

Rozpoczynając pracę nad swoją pompą, dużą uwagę skoncentrowaliśmy na dokładnych badaniach działania dolnego wymiennika gruntowego z bezpośrednim odparowaniem, który w największym stopniu wpływa na efektywność działania pomp. Z pozyskanych środków z funduszy unijnych zbudowaliśmy nowoczesne laboratorium, przystosowane do projektów badawczych tego typu pomp ciepła.

Wynikiem prowadzonych badań było opracowanie i opatentowanie rozwiązań technicznych, znacznie poprawiających osiągane współczynniki COP i SCOP. Efekt to obniżenie zużycia energii oraz bezpieczna i wieloletnia praca pompy ciepła. Następnym krokiem było wykonanie ostatecznego prototypu oraz jego certyfikacja zgodnie z najwyższymi europejskimi wymaganiami EHPA Q.

Współczynnik COP dla modelu RGX 9 wynosi 5,13, a współczynnik SCOP, czyli efektywność mierzona w okresie całorocznym, wyniósł aż 5,52 ! Pompa otrzymała również najwyższą klasę efektywności energetycznej:

 • A+++ dla temperatur zasilania +35C,
 • oraz A+++ dla temperatur zasilania +55C!

Nasze pompy ciepła spełniają wymagania Programu Czyste Powietrze i kwalifikują się do najwyższego dofinansowania.

Co wyróżnia pompy Rotorua?

01. Zdecydowanie niższe koszty eksploatacji

 • gwarantują bardzo wysokie współczynniki efektywności energetycznej, co jest szczególnie ważne w okresie ogromnego wzrostu cen energii.

02. Mniejsza awaryjność urządzenia oraz koszty napraw po okresie gwarancyjnym

Jednym z kluczowych celów prowadzonych badań było opracowanie pompy ciepła o jak najniższej potencjalnej awaryjności i kosztach jej serwisowania. Realizację tego celu umożliwiły:

 • dobór komponentów, tylko od najbardziej renomowanych producentów, cechujących najwyższą niezawodność – między innymi sprężarki Copeland Scroll, automatyka zabezp. Danfoss itp.
 • prostsza budowa układu, minimalizacja ilości elementów potencjalnie awaryjnych,
 • zoptymalizowana struktura sterownika oraz całego układu zasilająco sterującego.

03. Znacznie szybsze diagnozowania problemów oraz kontrola efektywności pracy pompy ciepła

 • daje możliwość zdalnej analizy oraz modyfikacji najważniejszych parametrów, nie tylko układu hydraulicznego, ale również i freonowego w trybie online.

04. Pozostałe zalety

 • montaż pomp tylko i wyłącznie przez odpowiednio przeszkolone i doświadczone firmy (minimum 100 wykonanych instalacji pomp ciepła), co gwarantuje prawidłowo wykonaną instalację,
 • 5 letnia gwarancja na wszystkie elementy pomp ciepła,
 • stały dostęp klienta do głównych parametrów pracy pompy przez Internet,
 • bardzo dobre wyciszenie pracy pompy.

Gruntowe pompy ciepła ROTORUA = naturalna energia z wnętrza ziemii

Dlaczego warto?

Oszczędność

Czy wiesz, że z pompą ciepła Twoje wydatki na wodę użytkową i ogrzewanie będą niższe nawet o 75%? Na przestrzeni 5-10 lat wygenerujesz co najmniej kilkanaście tysięcy złotych oszczędności. Możesz też skorzystać z dofinansowań na pompę.

Kompetencje

Chcesz mieć pewność, że pompa ciepła będzie działała bezawaryjnie przez lata?  Montaż przeprowadzają przeszkoleni fachowcy, którzy wykonali  minimum 100 instalacji pomp ciepła – to gwarancja kompetencji i profesjonalizmu.

Pewność

Czy wiesz, że możesz skrupulatnie monitorować pracę swojej pompy? Udostępniamy dedykowaną stronę, na której sprawdzasz parametry urządzenia oraz jego wydajność. Zyskujesz nieustanną kontrolę nad pompą ciepła.

Masz pytania odnośnie pompy ciepła ROTORUA?